При лікуванні пульпіту, періодонтиту, інших гострих запалень в клініці використовують спеціальні лікувальні пасти, що володіють протизапальною дією і підсилюють регенерацію тканин. Збалансоване поєднання лікарських засобів, що мають широкий діапазон бактеріологічної дії, дозволяє успішно боротися з виниклою інфекцією. Для художньої реставрації фронтальної поверхні зубів застосовуються вініри. З їх допомогою можливо змінити колір або форму зуба, добудувати відламався кут, закрити щілинки, виправити неправильне положення окремих зубів. У клініці широко застосовується методика реставрації за допомогою композитних вінірів з светоотверждаємих матеріалів.

Лікування пульпітів і періодонтитів

Пульпіт - запалення нерва (пульпи), викликане проникненням мікробів. Пульпіт супроводжується пульсуючим болем, яка може віддаватися на всю половину щелепи, нерідко в область вуха і інших ділянок голови. Біль також може бути спровокована температурними подразниками, можливе загострення в нічний час.

З основних методів лікування пульпіту слід виділити:

  • консервативний (біологічний), при якому життєздатність пульпи зберігається;
  • хірургічний, при якому запалена пульпа віддаляється, а канал кореня зуба заповнюється пломбувальних матеріалів.

Біологічний метод застосовується при оборотних запальних захворюваннях пульпи, травматичному пульпіті, випадковому розтині порожнини зуба. Метод ефективний у молодих здорових людей. Розкриття, розширення, формування каріозної порожнини відбувається також як при лікуванні карієсу. Особливу увагу звертають на медикаментозну обробку порожнини, застосовують м'які антисептики, антибіотики, протеолітичні ферменти, виключають сильнодіючі речовини, а також спирт, ефір.

Профілактика пульпіту - це своєчасне лікування карієсу зуба.

Ви в клініці. Якщо Вам доктор пропонує поставити миш'як, то можете заплатити за консультацію і сміливо йти. Справа в тому, що миш'як в наш час ставлять тоді, коли немає часу, коли лікар не вміє або не хоче зробити анестезію, якщо доктор працює по-старому. Але буває, по моєму, єдиний випадок, коли миш'як необхідний - це коли у людини серйозна алергія на все анестетики.

Вам зробили анестезію, зуб перестає боліти і Ви потихеньку заспокоюється. Далі боятися нема чого. Розглянемо подальші етапи:

  1. Лікар повинен розкрити порожнину в зубі і дістатися до запаленої пульпи ( "нерва" - але це вираження не зовсім наукове, пульпа складається з кровоносних і лімфатичних судин, нервових клітин, це не тільки один нерв-це жива тканина) .Больно не повинно бути, якщо є чутливість попросите додати анестезію
  2. Видалення пульпи (депульпірування). Не бійтеся - це безболісно якщо Вам зроблена хороша анестезія і при проведенні попереднього етапу Ви нічого не відчували .Це тривала і копітка робота вимагає від доктора навичок і умінь. Багато що тут залежить від чутливості рук, пальців доктора .Есть багато апаратури що допомагає лікареві. На заході ендодонтичне лікування дуже і дуже дороге. Пульпа віддаляється і доктор приступає до обробки каналу. Спеціальними інструментами канал готується для пломбування його пломбувальної пастою. Робляться необхідні знімки (з інструментом в каналі і т.д.) Мета - пройти і розробити канал до верхівки, для того щоб пломбувальний матеріал зміг туди дійти і герметично запломбувати канал
  3. Після всіх цих процедур канал пломбується і дивлячись по ситуації накладається тимчасова або постійна пломба

Періодонтит

Періодонтит це запалення тканин періодонта. Простіше кажучи це ускладнення пульпіту, коли запальний процес поширюється на кісткову тканину оточує корінь зуба. Періодонтити мають свою класифікацію, але Вам як пацієнтам потрібно знати деякі основні поняття по цій темі.

Основним проявом загостреного періодонтиту є біль при натисканні на зуб, "почуття виріс зуба", біль посилюється при прийомі теплої і гарячої їжі, і заспокоюється від холодного. Дуже часто періодонтит є наслідком нелікованого пульпіту. Якщо у Вас дуже сильно хворів зуб але Ви боролися з болем і перемогли її - не розслаблюйтеся !!! на наступний раз зуб заболить ще сильніше і з'явиться набряклість щоки і багато інших неприємних речей. Це ще раз нагадає Вам про те що все потрібно робити вчасно. Вилікувати періодонтит складно. Інфекція знаходиться глибоко (вже страждає щелепна кістка), тому лікування періодонтитів тривалий, що вимагають застосування хороших лікарських препаратів і уміння лікаря. У нашій клініці ми успішно справляємося з лікуванням різних форм періодонтитів із застосуванням новітніх методик і препаратів.

Етапи лікування:

  1. Ось він - періодонтит. Як видно з малюнка зуб дуже зруйнований, інфекція проникла через канал на верхівку кореня зуба, і там викликає руйнування щелепної кістки
  2. Проводиться розкриття порожнини зуба, ендодонтична обробка каналів, розширення верхівкового отвору кореня. Залежно від форми періодонтиту в зуб ставиться ліки і тимчасова пломба. Через тиждень, а то і довше, ліки можна замінити на інше або пломбувати канали
  3. Після всіх цих процедур канал пломбується і дивлячись по ситуації накладається тимчасова або постійна пломба

Якщо вчасно не лікувати періодонтит це призведе до видалення зуба, до виникнення кіст і кістогранулём, до виникнення остеомієліту (гнійне розплавлення щелепи) або пухлиноподібних утворень. Будь ласка, для свого ж блага робіть все вчасно.

Реставрація і відновлення зубів

Вініри
Для художньої реставрації фронтальної поверхні зубів застосовуються вініри. З їх допомогою можливо змінити колір або форму зуба, добудувати відламався кут, закрити щілинки, виправити неправильне положення окремих зубів. У мережі стоматологічних клінік "ПРИВАТНА СТОМАТОЛОГІЧНА КЛІНІКА" широко застосовується методика реставрації за допомогою композитних вінірів з светоотверждаємих матеріалів. У порівнянні з іншими видами стоматологічної реставрації, вініри володіють двома вельми важливими перевагами:

  • надають зубу натуральний вигляд
  • захищені від плям і знебарвлення

Скловолоконні штифти
Основне правило мережі клінік "ПРИВАТНА СТОМАТОЛОГІЧНА КЛІНІКА" - робити все можливе, щоб захищати існуючу структуру зубного ряду. Так що використовуються в клініці передові методи і технології дозволяють зберігати і відновлювати зуби, які раніше вважалися абсолютно безнадійними. Для реконструкції травмованих зубів, наприклад, зі зруйнованою коронкової частиною, використовуються скловолоконні штифти. Вони застосовуються на фронтальних зубах і можуть або посилювати залишилася, або замінювати відсутню частину зуба. Серед явних переваг скловолоконних штифтів можна виділити міцність, аналогічну властивостям дентину еластичність, відсутність окислення і корозії, а також чудову адгезію з композитними матеріалами. Завдяки своїй прозорості, скловолоконні штифти відповідають високим естетичним вимогам і на сьогоднішній день набувають все більшої популярності.

Ендодонтія
Зуб - це частина живого організму, влаштований він досить складно і крім одного - двох каналів, зазвичай має безліч розгалужень, перемичок і додаткових викривлених вузьких канальців. Виходячи з цього, наші фахівці вибудовують індивідуальну тактику лікування, враховуючи особливості кожного клієнта.

Лікування та пломбування зубів
Протягом століть карієс був одним з найлютіших ворогів людини: він викликав гострий біль, його лікування можна було порівняти з витонченою тортурами, а відсутність лікування призводило до втрати зубів.

Художня реставрація зуба
У наше століття загального прогресу розвиток стоматології привів до того, що пацієнтові сьогодні не потрібна просто пломба. Він хоче мати повністю функціональну, естетично досконалу реставрацію втрачених тканин зуба. Це бажання пацієнтів нашої стоматологічної клініки вимагає від наших фахівців високої майстерності, заснованого на знаннях самих передових технологій лікування зубів ..